SCHOOL YEAR: 2022-2023

JUNIOR HIGH SCHOOL

No.NAME OF TEACHER/SPOSITIONSUBJECT AREA
1.Gemma A. BaceraMaster Teacher IIMathematics
2.Mary Ann P. GolingayMaster Teacher IEnglish
3.Christine L. Dela CruzMaster Teacher ITLE
4.Norlita P. PoblacionMaster Teacher IScience
5.Marcelo S. OstanMaster Teacher ITLE
6.Karen Anne O. MalayasMaster Teacher ITLE
7.Hazel B. AngelTeacher IIIValues
8.Renejohn E. AsuncionTeacher IIIMathematics
9.Elena D. BarotTeacher IIITLE
10.Vinna Marrie T. BarrientosTeacher IIITLE
11.Angie P. CadahingTeacher IIIAraling Panlipunan
12.Dominador V. Echegaray, Jr.Teacher IIIAraling Panlipunan
13.Ma. Charissa Sheila O. FranciscoTeacher IIIScience
14.Amelyn F. GuarinoTeacher IIIScience
15.Paz Angeli V. LabindaoTeacher IIIEnglish
16.Twinkle A. LabindaoTeacher IIITLE
17.Emelyn C. LarupayTeacher IIIEnglish
18.Irevie C. MartirezTeacher IIIFilipino
19.Alden Dwight T. OquendoTeacher IIITLE
20.Mark Lysandro N. OquendoTeacher IIITLE
21.Pamela E. OquendoTeacher IIIMathematics
22.Felipe P. Panganiban IIITeacher IIIFilipino
23.Millicent P. PatricioTeacher IIIFilipino
24.Roxannie P. PatricioTeacher IIIEnglish
25.Diana P. PradoTeacher IIITLE
26.Linda O. PradoTeacher IIIScience
27.Ma. Socorro L. RoldanTeacher IIITLE
28.Nobellyn B. SualogTeacher IIIValues
29.Remigio P. SualogTeacher IIIAraling Panlipunan
30.Melody L. BalandraTeacher IIMathematics
31.Carl D. EchegarayTeacher IIAraling Panlipunan
32.Jahaziel S. IraulaTeacher IITLE
33.Claudine M. CasimeroTeacher ITLE
34.Luigi T. CasuncadTeacher ITLE
35.Joven O. DavidTeacher IMAPEH
36.Cindy M. DemalataTeacher ITLE
37.Lainalyn F. MalandacTeacher IFilipino
38.Adeza D. MalayasTeacher ITLE
39.Erwin P. NavarezTeacher ITLE
40.Mutya A. OstanTeacher ITLE
41.Mary Rose A. PanagsaganTeacher IMathematics
42.Sarah May L. RabanesTeacher ITLE
43.Rica Mae R. SalentesTeacher IFilipino
44.Anthony S. SalibioTeacher ITLE

SENIOR HIGH SCHOOL

No.NAME OF TEACHER/SPOSITIONSUBJECT GROUP
1.Jonathan O. TapispisanMaster Teacher IISTEM
2.Ana Mae C. OstanMaster Teacher IIABM
3.Alejdon S. Sim, Jr.Master Teacher IPhysical Education
4.Aikee Vincent P. AbrahamTeacher IIITVL/Industrial Arts
5.Jovelyn C. SualogTeacher IITVL/Home Economics
6.Antelyn P. TibangTeacher IIABM
7.Nelson O. Tapispisan, Jr.Teacher IITVL/Industrial Arts
8.Jenny Ry Y. AndresTeacher IIHUMSS/English
9.Trisha Jones L. SimTeacher IISTEM
10.Joanice P. BañasTeacher IHUMSS/English
11.Milven Joyce V. Dela CruzTeacher ISTEM
12.Aurelio S. LuceroTeacher ITVL
13.Donna Mae L. PradoTeacher IHUMSS/English
14.Jecille S. Sta. MariaTeacher IHUMSS/English